Hakkımızda

Kuruluş Hikayemiz

Merhabalar ben Orkun Kadir Arık ;

Lise’de okuduğum web tasarım, yazılım alanında daha lise yıllarımdan itibaren iş yapmaya başlayarak öncelikle ücretsiz web sitesi yapma firmaları üzerinden yaptığım siteler ile çevre esnafa iş satarak başladım reklamcılık hayatıma. Ardından kodlama bilgiminde artması ve daha iyi işler çıkarabilmek adına da Üniversite sürecinde reklam ajansları ile çalışmaya başladım. İlk başta freelance olarak başladığım web tasarım işlerinin ardından Google Adwords ve sosyal medya reklamlarınıda iş kollarıma ekleyerek bir çok reklam ajansına dışarıdan hizmet vermeye başladım.

Ardından işi bir adım öteye taşımayı düşündüğüm reklamcılık alanında kendimi daha da geliştirmek adına bir reklam ajansında tam zamanlı olarak işe girmeye karar verdim. Burada yaptığım işi geliştirirken bir yandan da reklam ajanslarının işleyişi konusunda bir çok şeyi kendime not etmeye ileride kuracağım ajans için temelleri kafamda oluşturmaya başladım.
Ajans sürecimin ardından artık işleri bir adım ileriye taşımanın zamanı geldiğine inanarak Stark Ajans’ın resmi olarak açılışını yapıp, Alsancak’ta küçük bir ofis ile başladım. Kısa zaman sonra tam bir ajans olmanın gerekliliği olan diğer departmanlarıda oluşturmaya başladım. Her geçen gün büyüyen referanslarımız ile önce grafik departmanı, ardından video prodüksüyon, metin yazarı ve yazılım departmanı kurarak Stark Ajans’ın dijital pazarda müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir ajans olması için gerekli ekibi oluşturduk.

Ardından işlerimizin kalitesini arttırmak adına izlediğimiz stratejiler neticesinde her geçen gün büyüyen portföyümüz Stark Ajans’ı İzmir’de sektöründe lider firmalar ile iş yapabilecek, farklı nüanslar ile müşterilerine diğer ajanslarda bulamayacağı farklılıklar sunan bir ajans olarak piyasada yer edinmeye başladı.

Ardından geçtiğimiz yeni ofisimiz ile hem çok daha verimli bir çalışma alanı yarattık hem de personel sayımızıda arttırarak daha büyük projeler için yeterli ekip gücünü elde etmeyi hedefledik. Her geçen gün piyasada daha da önemli projelere imza atan Stark Ajans, ilk hedefimiz olan İzmir’in en iyisi olma hedefine gün geçtikçe yaklaşmaktadır. Bir yandanda hazırlığını yaptığımız Türkiye geneli projeler ile bir sonraki hedefimiz olan tüm sektörde kalıcı bir yer edinme amacımıza doğru ilerlemekteyiz.
Yolumuz uzun farkındayız ama yeniliklere son derece açık olan genç bir ekip ile gündemi her daim yakalayabilen bir reklam firmasının, sürekli değişen reklam sektöründe hızlıca önemli bir rol edineceğine inanmaktayız.

O yüzden diyoruz ki ;

” Sen oldurmadan önce her şey olanaksızdı ! Önce hayal et ki sonra gerçekleştirebilesin. “